Beskid Mały (Przełęcz Przegibek – Hrobacza Łąka)      18.05.2019

W dniu 18.05.2019 zapraszamy wszystkich lubiących aktywną formę spędzania wolnego czasu na łonie natury do udziału w CHARYTATYWNYM MARSZU DLA OLKA, który odbędzie się w Beskidzie Małym. Impreza turystyczno – charytatywna organizowana jest dla chorego Aleksandra Steca z Knurowa. Olek jest ciekawym świata trzylatkiem u którego zdiagnozowano nowotwór złośliwy – Neuroblastomę IV stopnia. Rozpoczął swoją walkę o życie. Leczenie obejmuje chemioterapię, zabieg operacyjny, autoprzeszczep komórek macierzystych, radioterapię oraz bardzo kosztowną immunoterapię przeciwciałami na którą Olek potrzebuje 700 tysięcy złotych. Wraz z ekipą MAŁYCH WYPADÓW i FUNDACJĄ ISKIERKA pragniemy zorganizować imprezę turystyczno – charytatywną dla Olka z której to środki zebrane podczas naszego wspólnego wypadu w 100% zostaną przeznaczone na leczenie chorego trzylatka z Knurowa. Nasza impreza będzie składać się z dwóch części :

  • MARSZ GÓRSKI z Przeł. Przegibek na Hrobaczą Łąkę. Start marszu charytatywnego odbędzie się 18.05.2019 o godz. 9.00 z parkingu na Przeł. Przegibek (przy drodze łączącej Bielsko Białą z Międzybrodziem Bialskim) w towarzystwie przewodnika beskidzkiego. Nasz marsz zakończymy na Hrobaczej Łące, gdzie odbędzie się dalsza część imprezy. Trasa piesza z Przeł. Przegibek na Hrobaczą Łąkę jest o łatwym stopniu trudności i liczy ok. 6 km (ok 2 godzin w jedną stronę).
  • OGNISKO ORAZ KIERMASZ CHARYTATYWNY na Hrobaczej Łące na którym będzie można zakupić m.in. : domowe ciasta, kiełbasy na ognisko, chleb ze smalcem, książki itp. z których to zakupu cały dochód zostanie przeznaczony na chorego Olka. Będzie także konkurs z  nagrodami w postaci akcesoriów sportowo – turystycznych. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć w marszu, a dysponują wolnym czasem oraz samochodem zapraszamy bezpośrednio na Hrobaczą Łąkę od godz. 11.00 (droga dojazdowa pod samo schronisko od strony (Żarnówki i Międzybrodzia Bialskiego).

WAŻNE INFORMACJE :

  • Miejsce rozpoczęcia marszu : Parking na Przełęczy Przegibek (663 m n.p.m.) położony jest przy drodze pomiędzy Bielsko-Białą a Międzybrodziem Bialskim. Znajduje się tu spory parking na którym stoi charakterystyczny zajazd „Gawra”. GPS : 49.79327, 19.12942.
  • Miejsce ogniska oraz kiermaszu : Hrobacza Łąka (828 m.n.p.m), możliwy dojazd pod samo schronisko na Hrobaczej Łące od strony Żarnówki i Międzybrodzia Bialskiego. GPS : 49.822170, 19.164346.
  • Dojazd na miejsce rozpoczęcia marszu (Przeł. Przegibek) oraz w miejsce organizacji ogniska i kiermaszu na Hrobaczej Łące jest kwestią indywidualną.
  • Każdy uczestnik marszu oraz imprezy bierze za siebie i za swoje zachowanie 100% odpowiedzialność. Nie będziemy tolerować wulgaryzmów, pijaństwa i przemocy. Nie zapominajmy że spotykamy się tu w szczytnym celu, aby pomóc choremu Olkowi….
  • Na Hrobaczej Łące znajduje się prywatne schronisko turystyczne, to właśnie dzięki uprzejmości gospodarza będziemy mogli skorzystać z wiaty oraz miejsca na ognisko. Proszę o uszanowanie tego gestu, niezaśmiecanie terenu i wyrzucanie odpadów w wyznaczone do tego miejsca.
  • W schronisku będą sprzedawane ciepłe oraz zimne napoje.
  • Początek imprezy (ognisko+kiermasz) na Hrobaczej Łące planujemy na godzinę 11.00, natomiast zakończenie imprezy przewidujemy ok godziny 16.00.
  • KAŻDY UCZESTNIK IMPREZY CHARYTATYWNEJ JEST ZOBOWIĄZANY (NA MIEJSCU) DO DAROWIZNY W WYSOKOŚCI PRZY NAJMNIEJ 5 ZŁ 🙂

Wszelkie pytania związane z imprezą charytatywną dla Olka prosimy kierować na adres malewypady@gmail.com lub na profilu fb.
Dla wszystkich którzy nie będą mogli wziąć udziału w naszej charytatywnej imprezie , a chcieli by pomóc, zapraszamy do wpłacania darowizn na indywidualny numer subkonta : Fundacja ISKIERKA Warszawa 02-047, ul Adama Pługa ½ ING BANK ŚLĄSKI nr konta : 49 1050 0099 6781 1000 1000 0773.

 
PATRONI IMPREZY :