Hrobacza Łąka – Beskid Mały       18.05.2019

W dniu 18.05.2019 odbył się GÓRSKI MARSZ CHARYTATYWNY DLA OLKA z Przełęczy Przegibek na Hrobaczą Łąkę w Beskidzie Małym. W tym dniu dopisała nam wspaniała, słoneczna pogoda i nie zabrakło cudownych ludzi o wielkich sercach. Na Hrobaczej Łące miał miejsce piknik rodzinny podczas którego odbyło się ognisko oraz kiermasz charytatywny z którego cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie naszego małego Olka. 

 Impreza turystyczno – charytatywna zorganizowana została dla chorego Aleksandra Steca z Knurowa. Olek jest ciekawym świata czterolatkiem u którego zdiagnozowano nowotwór złośliwy – Neuroblastomę IV stopnia. Rozpoczął swoją walkę o życie. Leczenie obejmuje chemioterapię, zabieg operacyjny, autoprzeszczep komórek macierzystych, radioterapię oraz bardzo kosztowną immunoterapię przeciwciałami na którą Olek potrzebuje 700 tysięcy złotych. Wraz z ekipą MAŁYCH WYPADÓW i FUNDACJĄ ISKIERKA zorganizowaliśmy imprezę turystyczno – charytatywną dla Olka z której to wszystkie środki zebrane podczas naszego wspólnego wypadu w 100% zostaną przeznaczone na leczenie małego mieszkańca Knurowa. 

Start górskiego marszu rozpoczął się zgodnie z planem, wszyscy dotarli na czas na miejsce zbiórki jakim był parking na Przeł. Przegibek w Beskidzie Małym. Zjawili się rodzice z dziećmi, biegacze, turyści z czworonogami, młodsi oraz starsi i wiele innych wspaniałych ludzi, którzy zechcieli wesprzeć naszą inicjatywę – w sumie prawie 200 osób !!!. Po krótkim wprowadzeniu i omówieniu kwestii organizacyjnych ruszyliśmy w towarzystwie przewodnika beskidzkiego z Przeł. Przegibek (663 m.n.p.m) w kierunku naszego celu, jakim była Hrobacza Łąka (828 m.n.p.m). Za bezpieczeństwo oraz opiekę medyczną na trasie zadbali członkowie Towarzystwa Gimnastycznego “Sokół” z Knurowa. Podczas przemarszu delektowaliśmy się fantastyczną słoneczną pogodą oraz wspaniałymi widokami na okoliczne szczyty Beskidu Małego, Śląskiego oraz Żywieckiego. Nasz marsz zakończyliśmy po ok 2 godzinach na polanie przy schronisku na Hrobaczej Łące, gdzie odbyła się dalsza część naszej imprezy charytatywnej. 

Na dużej polanie przy schronisku na Hrobaczej Łące czekali już nasi wolontariusze z przygotowanym ogniskiem oraz kiermaszem charytatywnym 🙂 . Wszyscy uczestnicy naszej imprezy mieli możliwość nabycia : domowego ciasta, swojskiego chleba ze smalcem, kiełbasy na ognisko; a także : książek, produktów ręcznie wykonanych (handmade) oraz gadżetów sportowo – turystycznych, z których to zakupu cały dochód został przeznaczony na chorego Olka. W schronisku podczas naszej plenerowej imprezy były sprzedawane ciepłe oraz zimne napoje, z których to utarg, gospodarz postanowił przeznaczyć na małego mieszkańca Knurowa. Piknik rodzinny przebiegał w prawdziwie górskiej, familijnej atmosferze. Było tradycyjne pieczenie kiełbasek na patykach, śpiewy i gra na gitarze, nie zabrakło także konkursu z nagrodami podczas którego kilku szczęśliwców otrzymało ciekawe gadżety ufundowane przez naszych sponsorów. Dzięki sympatycznemu gospodarzowi schroniska, któremu bardzo jesteśmy wdzięczni mieliśmy możliwość skorzystania z uroków tego pięknego miejsca. Ok godziny 15.00 zakończyliśmy nasz piknik na Hrobaczej Łące, a uczestnicy marszu w radosnych nastrojach udali się w drogę powrotną w kierunku parkingu na Przeł. Przegibek.

W imieniu organizatorów oraz Olka pragnę podziękować wszystkim uczestnikom marszu i imprezy charytatywnej.😍👍👏🏆.  

W szczególności dziękujemy :

  • Schronisku na Hrobaczej Łące (“Fundacja SOS Obrony Poczętego Życia”) za udostępnienie miejsca na piknik charytatywny oraz datki ze sprzedaży produktów podczas imprezy.
  • “Towarzystwu Gimnastycznemu “Sokół” w Knurowie za zabezpieczenie naszej imprezy pod kątem logistycznym oraz medycznym.
  •  Przewodnikowi beskidzkiemu Gerardowi Ungrowskiemu za bezpieczne poprowadzenie grupy na trasie naszego marszu.
  •  Ekipie “małych wypadów” : za wolontariat oraz obsługę techniczną podczas kiermaszu charytatywnego.
  • Firmie : “WASKO S.A”, “Berkner”, “Stary Hangar”, “Drewniane Mapy”, “Wood-Working.pl” i piekarni “Promny” za sponsoring produktów spożywczych oraz gadżetów na kiermasz charytatywny.
  • Patronom medialnym i organizacjom : “Fundacja Iskierka”, “iKnurów.pl”, “TV Imperium Gliwice”, “PTTK Gliwice”, “BTM Runners”, “Lecymy Durś” za wsparcie medialne oraz nagłośnienie naszej imprezy charytatywnej.
  • Wszystkim osobą prywatnym, które przyczyniły się do pomocy przy organizacji imprezy oraz ofiarodawcom darowizn.

💰Kwotę jaką udało nam się zebrać dla Olka podczas imprezy charytatywnej wkrótce oficjalnie opublikuje Fundacja Iskierka.

🎥Poniżej linki do zdjęć z naszej imprezy od naszego anonimowego fotografa oraz krótki filmik od kolegi Michała, którym również serdecznie dziękujemy.

Krótki deszcz i piękna tęcza na zakończenie naszej imprezy charytatywnej.

 INFORMACJE :

  • Miejsce rozpoczęcia marszu : Parking na Przełęczy Przegibek (663 m n.p.m.) położony jest przy drodze pomiędzy Bielsko-Białą a Międzybrodziem Bialskim. Znajduje się tu spory parking na którym stoi charakterystyczny zajazd „Gawra”. GPS : 49.79327, 19.12942.
  • Miejsce ogniska oraz kiermaszu : polana przy schronisku na Hrobaczej Łące (828 m.n.p.m), możliwy dojazd pod samo schronisko na Hrobaczej Łące od strony Żarnówki i Międzybrodzia Bialskiego GPS : 49.822170, 19.164346.

Dla wszystkich którzy nie mogli wziąć udziału w naszej charytatywnej imprezie , a chcieli by pomóc, zapraszamy do wpłacania darowizn na indywidualny numer subkonta : Fundacja ISKIERKA Warszawa 02-047, ul Adama Pługa ½ ING BANK ŚLĄSKI nr konta : 49 1050 0099 6781 1000 1000 0773.

 
ORGANIZATORZY IMPREZY :